Drukāt

Pārvades tīkls

Akciju sabiedrība „Augstsprieguma tīkls” apkalpo visas Latvijas teritorijā esošās 330 kV un 110 kV elektropārvades līnijas, nodrošina apakšstaciju un sadales punktu uzstādīto iekārtu ekspluatāciju, apkopi un remontu, kā arī nodarbojas ar uzņēmuma tālāko attīstību.

AS „Augstsprieguma tīkls” pārziņā ir pārvades tīkls, kurš saņem elektroenerģiju no Latvijas hidroelektrostacijām un termoelektrocentrālēm, kā arī no Lietuvas,  Igaunijas un Krievijas un nodod to tālāk sadales tīklu uzņēmumiem. „Augstsprieguma tīkls” valdījumā ir Latvijas teritorijā esošās 330 kV un 110 kV elektropārvades līnijas, apakšstacijas un  sadales punkti.

Pārvades tīkla esošās situācijas raksturojuma galvenie akcenti ir pazeminošo apakšstaciju un augsta sprieguma sadales punktu skaits noteiktā teritorijas daļā, kuru savukārt raksturo īpatnējais  elektroenerģijas jaudas pieprasījums tajā, un atbilstošs pārvades līniju (330 kV un 110 kV) tīkls, kurš izpilda arī elektroapgādes drošuma un ekonomiskuma kritērijus. No pirmā aspekta minēto objektu skaits ir tuvs Latvijas Republikas laukuma optimālajam šajā tautsaimniecības attīstības stadijā.