Notikumu arhīvs

Notikumi
Attīstība

Turpinot elektrolīnijas “Kurzemes loks” trešā posma izbūvi no Ventspils uz Rīgu, šogad plānots ieslēgt spriegumu četriem 110 kV posmiem – Ventspils–Dundaga, Sloka-Dzintari, Tume-Tukums un Dzintari-Priedaine. Šobrīd izbūvēts vairāk nekā 62% līnijas balsti, jeb 444 balsti un izvilkti vadi 113 km garumā.

Attīstība

Baltijas elektroenerģijas pārvades sistēmu operatori AS "Augstsprieguma tīkls" (Latvija), "Elering" (Igaunija) un "Litgrid" (Lietuva) vienojušies, ka Baltijas energosistēmu izolētas darbības tests varētu notikt nākamā gada 8. jūnijā, kā alternatīvais datums šobrīd noteikts 29. jūnijs.

"Ik gadu elektroenerģijas tirdzni…

Ziņas

Sekmīgākai pārvades sistēmas operatora darbībai nepieciešams pabeigt pārvades sistēmas operatora nodalīšanas reformu un pārvades sistēmas pamatlīdzekļus pārņemt AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) īpašumā – tas sniegs pozitīvu impulsu Latvijas elektroenerģijas sistēmas darbības efektivitātei.

"Vēsturiski Latvijā ir izvēlē…

Attīstība

2016. gada 6. septembrī ir stājusies spēkā Eiropas komisijas regula (ES) 2016/1388 (2016. gada 17. augusts), ar ko izveido tīkla kodeksu par pieprasījuma pieslēgumu (turpmāk tekstā – Regula 2016/1388).

Saskaņā ar Regulas 2016/1388 6.panta 1.punkta nosacījumiem, AS "Augstsprieguma tīkls" (turpmāk tekstā – PSO) sadarbīb…

Ziņas

 

eP_04_25.pngIznācis žurnāla Enerģija un Pasaule jaunākais…