AS "Augstsprieguma tīkls" ziedo 66 tonnas materiālu un iekārtu Ukrainas energosistēmas atjaunošanai

Ziņas

Latvijas pārvades sistēmas operators AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) turpina ar materiālu un iekārtu ziedojumiem atbalstīt Ukrainu tās energosistēmas infrastruktūras atjaunošanā, kas būtiski cietusi Krievijas iebrukuma dēļ. Jau drīzumā Ukrainu sasniegs 66 tonnu liels sūtījums ar dažādām augstsprieguma tīkla iekārtām un transformatoru eļļu, ko ukraiņi varēs izmantot vismaz 20 gadus.

"Ukraina jau vairāk nekā pusotru gadu dzīvo kara apstākļos un vairāk nekā puse viņu energosistēmas ir cietusi, ukraiņiem nemitīgi strādājot pie plašo postījumu novēršanas. Energosistēmas atjaunošana prasīs daudz laika un resursu. Sadarbībā ar Ukrainas kolēģiem regulāri apzinām viņu aktuālās vajadzības un vērtējām, vai mūsu rīcībā ir nepieciešamās iekārtas un materiāli. Esam gandarīti, ka spējam sniegt  atbalstu, ziedojot vajadzīgo tūlītējiem risinājumiem pakāpeniskai energosistēmas atjaunošanai. Kopā ar citiem Eiropas energoapgādes uzņēmumiem turpināsim ziedot Ukrainai, apzinoties, ka palīdzība būs nepieciešama vēl ilgi. Svarīgākais, lai atbalsts neapsīkst, un būtisks ir katrs labais darbs, tāpēc aicinām ikvienu izvērtēt savas iespējas palīdzēt Ukrainai," norāda AST valdes loceklis Imants Zviedris.

AST ziedojums veikts sadarbībā ar profesionālajiem speciālistiem no Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kas ir Eiropas Civilās aizsardzības mehānisma kontaktpunkts Latvijā.  Ukrainas energosistēmas atjaunošanai būtisko ziedojumu veido tādas augstsprieguma tīkla iekārtas kā 330kV strāvmaiņi, 110kV jaudas slēdži, 110kV atdalītāji, 110kV pārsprieguma novadītāji un vairāk nekā 50 tonnas transformatoru eļļas, atbalsta sūtījumam kopumā sasniedzot 66 tonnas. Transformatoru eļļa  būs derīga augstsprieguma transformatoru darbaspēju atjaunošanai un darbības nodrošināšanai vismaz 20 gadus.