Augustā būtiski pieaudzis Latvijā saražotās elektroenerģijas apjoms

Tirgus

Augustā Latvijā saražota 524 861 megavatstunda (MWh) elektroenerģijas, kas ir par 47% vairāk nekā jūlijā un par 17% vairāk nekā pērnā gada augustā, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.

Par 66% pieaudzis saražotās elektroenerģijas apjoms lielajās termoelektrostacijās (TEC) un par 35% Daugavas hidroelektrostacijās (HES), kopumā TEC saražoti 358 083 MWh, kas ir 68,2% no visa Latvijā saražotās elektroenerģijas apjoma.

Augustā attiecībā pret jūliju ražošanas pieaugums vērojams arī mazajās koģenerācijas stacijās (ar jaudu līdz 10 megavatiem) – par 13%, kā arī biomasas un biogāzes stacijās, kur pieaugums ir attiecīgi 10% un 7%. Savukārt par 34% mazāk attiecībā pret jūliju saražots ir vēja elektrostacijās, kā arī mazajās HES (kritums par 23%) un saules elektrostacijās, kur saražots par 8% mazāk elektroenerģijas nekā jūlijā.

Kopumā augustā vietējie Latvijas elektroenerģijas avoti saražoja 524 861 MWh, kas ir par 47% vairāk nekā jūlijā un par 17 % vairāk nekā 2018. gada augustā. Latvijas elektroenerģijas patēriņš augustā bija  578 854 MWh un, salīdzinājumā ar jūliju, tas pieauga par 4%, bet, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada augustu, samazinājās par 2%.

Tādējādi augustā Latvijas elektroenerģijas patēriņš, izmantojot vietējos elektroenerģijas ražošanas avotus, tika nosegts 91% apmērā, kas ir otrais augstākais rādītājs aizvadīto 12 mēnešu laikā – augstāks tas bija tikai šā gada martā, kad saražoti 105% no valstī nepieciešamās elektroenerģijas.

Jaunākais AST sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats un tā arhīvs kopš 2015. gada ir pieejams AST interneta vietnē.