Kurzemes loks atzīts par pagājušā gada labāko inženierbūvi

Attīstība

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) realizētais projekts "Kurzemes loks" skatē "Gada labākā būve Latvijā" atzīts par labāko inženierbūvi pagājušajā gadā. Kopumā šajā nominācijā bija pieteikts 21 objekts.

DJI_0082_sized.jpg

"Kurzemes loka" trešais, noslēdzošais posms tika pabeigts pagājušā gada rudenī. Konkursā vērtētā trešā posma izbūvē no Ventspils uz Rīgu ieguldīti 127 milj. eiro, tai skaitā 55 milj. eiro Eiropas Savienības līdzfinansējums. Jaunizbūvētās līnijas garums sasniedz 207 kilometrus un tā šķērso 11 pašvaldības. Līnijas būvniecību pēc AST pasūtījuma veic pilnsabiedrība "LEC, RECK un Empower".

""Kurzemes loks" ir viens no vērienīgākajiem elektroenerģijas pārvades tīkla stiprināšanas projektiem kopš neatkarības atjaunošanas. Projektā ir pielietotas modernākās un progresīvākās būvniecības metodes, un man ir patiess gandarījums, ka gan projekta vērienīgumu, gan arī izpildi ir novērtējuši atzīti būvniecības profesionāļi un mums ir izdevies būt pašiem labākajiem no 21 objekta, kas tika pieteikts šajā nominācijā" norāda par attīstību atbildīgais AST valdes loceklis Arnis Staltmanis.

Skati "Gada labākā būve Latvijā" 22. reizi rīko Latvijas Būvnieku asociācija un Latvijas Būvinženieru savienība sadarbībā ar 16 nozares biedrībām, valsts iestādēm, augstskolām, pašvaldībām. Konkursā iesniegtos objektus vērtēja 50 eksperti, žūrija apmeklēja vairāk nekā 80 objektu, 41 būve tika prezentēta finālā.

lv_cef_cofinancing.png

Saistītais saturs

Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēmis ekspluatācijā AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) īstenoto, atjaunotās Latvijas vēsturē vērienīgāko, elektroenerģijas pārvades tīkla stiprināšanas projekta…

Atzīmējot Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) elektroenerģijas pārvades tīkla stiprināšanas projekta "Kurzemes loks" pabeigšanu, 11.septembrī minis…